Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

4. Організація вирощування саджанців

Плодові культури садять саджанцями, які вирощують здебільшого у спеціальних плодових розсадниках. їх організо­вують у спеціалізованих плодорозсадницьких господарствах або у звичайних садівничих господарствах.

Кожний плодовий розсадник забезпечує певну плодову зону саджанцями для садіння нових і ремонту старих садів у госпо­дарствах, а також підсобних господарств населення. За цими даними і обчислюють потребу у вирощуванні саджанців, а від­повідно і розмір плодорозсадників. Потребу в саджанцях для садіння нових садів визначають за розміром площ їх та кількості висаджуваних дерев на гектар. Плодовий розсадник є складним інтенсивним господарством. Він включає плодовий, ягідний і лісо-декоративний відділки.

Ділянки формування саджанців і вирощування підщеп (ди­чок) плодового відділку мають сівозміни.

Ділянка вирощування підщеп (дичкова шкілка сіянців) має 4-5 пільну сівозміну: 1 і 2 – багаторічні трави; 3 – пар; 4 – підще­пи зерняткових порід; 5 – підщепи кісточкових порід.

Ділянка формування саджанців може мати 7-8-пільну сівоз­міну: 1 – ярі + багаторічні трави; 2 і 3 – багаторічні трави; 4 – пар; 5 – дички (наприкінці літа окуліровані) або карликові підщепи (для пальметних садів); 6 – однорічки; 7 – дворічки.

загрузка...