Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Аналіз капітальних інвестицій для придбання основних засобів і закладання багаторічних насаджень

Сільськогосподарські підприємства серед основних засобів при­дбають техніку, тобто трактори, комбайни, автомашини, причіпні машини тощо. Це вимагає значних коштів капітальних інвестицій, то зростає і роль економічного аналізу капітальних вкладень для придбання основних засобів. Тому під час аналізу виділяють три етапи:

  • перевіряють об’єктивність запланованої потреби придбання техніки, так як надлишок і недостача техніки для підприємства небажані;
  • визначають ступінь виконання плану для придбання техніки, види і марки машин, порівнюють планові та фактичні дані як за кількістю машин, так і за їх вартістю та розраховують ступінь виконання плану;
  • виясняють, обґрунтовують причини невиконання плану з придбання техніки.

У сучасних умовах основною з них є відсутність коштів на при­дбання, тоді як раніше це могло пояснюватись відсутністю замовленої техніки на складах постачальників, а також придбанням інших марок машин, більш продуктивних.

Щодо зернозбиральних комбайнів, то слід враховувати квартал їх придбання, так як комбайни, придбані в четвертому кварталі, у звітному році не будуть використовуватись.

Під час аналізу виконання плану із закладання багаторічних перелічують види насаджень (зерняткові, кісточкові, горіхоплідні, ягідники та шляхом зіставлення планової площі закладки з фактичною розраховують рівень виконання плану й обґрунтовують причини відхилень від плану.

Ними можуть бути: відсутність саджанців для посадки (якщо власні плодорозсадники відсутні), непідготовленість площі до закладання (витрати на підготовку площі є занадто капіталомісткими), внесення термінових змін у розвиток даної галузі (у сторону звуження під впливом кон’юнктури ринку) тощо.

Заходи для підвищення ефективності капітальних інвестицій.

  • Для скорочення вартості незавершеного будівництва не допускати випадків будівництва не запланованих об’єктів, скорочувати витрати на доставку будівельних матеріалів і забезпечувати чіткий облік їх списання на будівництво, контролювати якість і строки введення в експлуатацію збудованих об’єктів.
  • Дотримуватись законоположень щодо списання з балансу зношених основних засобів, аналізувати протягом року виконання плану придбання 98 машин, забезпечуючи об’єктивне планування потреби в купівлі основних засобів.
  • Поліпшити формування ремонтних груп молодняку з урахуванням віку і ваги, забезпечуючи належний догляд за ремонтним молодняком, що сприятиме поліпшенню породної якості худоби тощо.
загрузка...