Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Годівля і утримання птиці

У птахівництві застосовують дві системи утримання птиці:

- напільну;

- кліткову.

При напільній системі дорослу птицю і молодняк утримують на підлозі на глибокій або змінюваній підстилці з вигулами або без них.

Ця система застосовується в інтенсивному птахівництві на невеликих фермах. (Молодняк качок вирощують на сітчастих підлогах.)

Кліткова система вирощування застосовується в промисловому птахівництві, зокрема курок-несучок. При цьому у 3-4 рази підвищується продуктивність праці за рахунок механізації всіх виробничих процесів.

☻ На вирощування відбирають добре розвинених курчат, які міцно тримаються на ногах, з підібраним мяким животом, заживленою пуповиною, чистою клоакою, блискучим пухом і очима…

За добу до приймання курчат на вирощування у пташнику підвищують температуру до 30-310С, а вологість повітря доводять до 65-70%. Напувалки заповнюють водою, а годівниці кормом. Кожного наступного тижня температуру знижують на 2 градуси. До кінця вирощування температура має бути 16-180С, вологість 60-70%.

Залежно від конкретних умов застосовують різні способи вирощування ремонтного молодняку: в кліткових батареях, на підлозі з глибокою підстилкою, на сітчастій підлозі, або комбінований спосіб, коли до певного віку курчат вирощують у клітках, а потім переводять їх на підлогу.

Годувати й напувати курчат починають зразу після приймання на вирощування, причому спочатку повинне бути напування. В умовах промислового птахівництва для ремонтного молодняку застосовують сухий тип годівлі – розсипними або гранульованими кормами.

За період вирощування молодняку з добового до 21-тижневого віку склад і поживність раціонів змінюють три рази.

Молодняк із цеху вирощування переводять у пташники для курей до початку відкладання яєць у 17-18-тижневому віці.

Відбирають його за живою масою та екстер’єром. Всіх гібридних півнів вирощують на м’ясо.

Курей промислового стада утримують в опалюваних пташниках без вікон на підлозі з глибокою підстилкою або в клітках.

Із моменту початку відкладання яєць ремонтний молодняк поступово переводять на комбікорм дорослих курок-несучок.

У несучок висока потреба в протеїні і окремих амінокислотах. Протеїн в їх організмі використовується для підтримання життя і утворення білків яйця.

У курок-несучок в результаті інтенсивного обміну виникає значна потреба в мінеральних речовинах, особливо в кальцію. З кожним яйцем з організму виводиться до 2 г кальцію.

У раціон курок потрібно вводити фосфор – 0,7 і натрій – 2,7 – 2,8%.

Крім мікроелементів для курок-несучок потрібні марганець і цинк. При їх нестачі в кормі птиця несе яйця із зниженим вмістом цих елементів, що спричинює загибель ембріонів і захворювання курчат.

При годівлі курок-несучок слід враховувати також вміст у кормі вітамінів А, Д, Е, К, С, які позитивно впливають на несучість і якість яєць.

В структурі раціону або кормо суміші корми становлять, %: зернові – 60-65, зерно відходи – 5-8, макуха, шрот – 8-10, дріжджі сухі – 3-4, тваринні корми – 6-8, трав’яне борошно – 3-6, мінеральні підкорми – 7-9.

Найкращим кормом для курок-несучок кліткового й підлогового утримання вважається повно раціонний комбікорм, головним джерелом енергії якого для птиці є зернові злакові (пшениця, кукурудза, ячмінь). Найціннішими підкормами є гравій, черепашки, вапняк.

загрузка...