Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Облік витрат на формування основного стада

Формують основне стадо за рахунок власного молодняку і придбання поголів’я на стороні. Витрати на формування основного стада обліковують на субрахунку 155 «Формування основного стада». Тут обліковують переведення тварин в основне стадо, витрати на придбання  дорослої худоби для основного стада.

На дебет субрахунку 155 відносять вартість переведеного власного молодняку в основне стадо, витрати на придбання дорослої худоби та її доставку. При переведенні тварин в основне стадо складають акт.

Молодняк тварин, який переводять в основне стадо, списують з кредиту рахунку 21 «Тварини на вирощуванні та відгодівлі» на дебет субрахунку 155 «Формування основного стада». Одночасно оприбутковують  у складі основних засобів: дебет рахунку 10 «Основні засоби» і кредит субрахунку 155. Оцінюють переведений молодняк в основне стадо виходячи з його фактичної собівартості на початок року плюс планова собівартість приросту живої ваги за період від початку року до переведення в основне стадо. В кінці року планову собівартість переведення молодняку в основне стадо. В кінці року планову собівартість переведеного молодняку доводять до фактичної, корегуючи відповідні дані.

загрузка...