Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Основні засоби стимулювання збуту.

Стимулювання збуту – короткострокові заохочувальні заходи, що сприяють продажу або збуту продукції чи послуг.   Стимулювання збуту здійснюється у трьох напрямках. Перший і найважливіший з них – стимулювання споживачів. Основними засобами стимулювання є такі:

– зразки товарів, які пропонуються безкоштовно, так би мовити на пробу споживачам;

– купони – спеціальні сертифікати, що розсилають поштою, розміщують в газетах чи журналах або вручають безпосередньо споживачам і які надають право придбати товар зі знижкою;

– гарантії повернення грошей за придбаний товар, якщо він не відповідатиме розрекламованим стандартам якості чи споживчим характеристикам;

– упаковки за пільговою ціною – комплекти товарів, які пропонуються споживачам зі знижкою; – премії – товари, які пропонуються споживачам за низькою ціною або безкоштовно як подарунки за купівлю іншого товару;

– залікові талони – сертифікати, які отримує покупець при здійсненні покупки і які він може обміняти на такий самий або інший товар у спеціальних магазинах;

– конкурси, лотереї, ігри – заходи, коли товари фірми пропонуються переможцям як призи;

– демонстрації товару – влаштування спеціальних експозицій.

стимулювання сфери торгівлі (торговельних посередників), а також працівників збутового апарату фірми. Тут використовуються:

– всілякі знижки (за включення товару до асортименту посередника, проведення з ним рекламної   кампанії, ефектне розміщення товару на полицях чи вітринах, продаж за помірну ціну тощо).

– безкоштовні товари

– спільну рекламу

– безкоштовне навчання

стимулювання власного торгівельного персоналу . Практикується видача премій, проведення змагань, конкурсів, конференцій продавців та ін.

Визначають додаткові засоби комплексу маркетингових комунікацій. До них відносять

виставка – показ, основна мета якого полягає в освіті публіки шляхом демонстрації засобів, що є в розпорядженні людства для задоволення потреб, а також з метою прогресу в одній або кількох галузях діяльності.

ярмарок – це економічна демонстрація зразків, що відповідно до звичаїв країни, на території якої вона проводиться, являє собою великий ринок товарів широкого вжитку і засобів виробництва. Армарок діє в установлений термін, протягом обмеженого періоду часу, в установленому місці і на ньому дозволяється експонентам представляти зразки своєї продукції для укладання торгівельних угод у національному та міжнародному масштабах. Відмінністю ярмарки віж виставок є те, що вони проводяться періодичноЮ в один і той самий час, у тих самих місцях. Виставки та ярмарки допомагають досягати цілей:

– зміцнити позиції своїх товарів в очах потенційних клієнтів;

– продемонструвати свою продукцію в дії;

– поліпшити імідж фірми;

– знайти нових клієнтів;

– стимулювати попит постійних покупців;

– установити корисні контакти в двловому світі;

– укласти вигідні угоди.

Спорсонство – комерційна операція, пов’язана з довгостроковою передачею прав і зобов’язань.

Меценатство – відрізняється від спонсорства тим, що в ньому переважа. Безкорисливий інтерес.

Брендінг – діяльність по розробці, реалізації, керуванню брендом

загрузка...