Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Пільги для осіб, поєднують роботу з навчанням

Працівникам, які проходять виробниче навчання або навчаються в закладах освіти без відриву від виробництва, власник повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням.

В період виробничого навчання, перекваліфікації або навчання іншим спеціальностям працівники не можуть використовуватись на будь-якій роботі, що не стосується спеціальності, яка вивчається ними.

Власник повинен створити необхідні умови для поєднання роботи з навчанням, надати роботу у відповідності з набутою кваліфікацією.

Працівникам надаються відпустки по навчанню. Власник, згідно ст. 219 повинен оплатити працівнику, який навчається у вищому навчальному закладі з вечірньою і заочною формою навчання, проїзд до місцезнаходження закладу і назад один раз на рік на настановчі заняття, складання заліків та іспитів – у розмірі 50% вартості.

Працівників, які навчаються без відриву від виробництва в середніх і професійно-технічних закладах освіти, забороняється залучати в дні занять до надурочних робіт.

Задачі для самоперевірки:

Задача № 1

Неповнолітній Семко був прийнятий на роботу в будівельну бригаду різноробочим першого розряду.

У день прийняття на роботу йому виповнилось 17 років.

За рік роботи у складі бригади він відпрацював 150 годин надурочних робіт, які не були оплачені.

Які порушення трудового законодавства були порушені? Яка тривалість робочого часу передбачена для неповнолітніх?

Задача № 2

Громадянка Шевченко подала заяву з проханням прийняти її на роботу лаборантом насіннєвої лабораторії на неповний робочий тиждень у зв’язку з необхідністю догляду за дитиною. У прийнятті на роботу їй було відмовлено в зв’язку з тим, що вона вагітна і має на утриманні дворічну дитину.

Чи правомірно дія керівництва?

загрузка...