Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК:

Впровадження та освоєння сівозмін це складання проекту сівозміни і перенесення його в натуру та перехід від існуючого використання угідь до передбаченого новим проектом.

Проектування та перенесення проекту сівозмін у натуру здійснюється в кожному господарстві. Тепер сівозміни користують залежно від зміни структури посівних культур і схеми сівозмін. Слід освоїти скориговані сівозміни у перехідний період протягом 1-2 років. Для розробки плану переходу насамперед треба точно встановити попередники по кожному полю сівозміни.

Проектування сівозмін – називають процес складання схеми однієї або кількох сівозмін на основі структури посівних площ окремої бригади, дільниці чи господарства загалом.

Перш за все слід визначитись із спеціалізацією господарства. Далі визначають кількість сівозмін, які потрібно проектувати. Визначають число полів. Після узгодження кількості полів у сівозмінах складають їх схеми.

Освоєння сівозміни – це перенесення проекту сівозміни на територію землекористування господарства відповідно до розробленого заздалегідь плану освоєння.

Ротацією сівозміни – є перехід, протягом якого всі культури (а за наявності і чистий пар)проходить через кожне поле у послідовності, передбачений схемою освоєння сівозміни. Тривалість цього періоду (ротації) в роках визначається кількістю полів у сівозміні. Для десятилітньої сівозміни ротації проходить за десять років, для семилітньої – за сім.

загрузка...