Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Типи відгодівлі свиней

Відгодівля свиней є заключним процесом виробництва свинини. Основна мета відгодівлі – одержання від тварин максимального приросту живої маси в найкоротші строки з найменшими витратами кормів на одиницю продукції.

Велике значення при відгодівлі має:

–         порода і екстер’єр тварин;

–         вік тварин;

–         стать;

–         поживна цінність кормів;

–         склад раціону;

–         способи утримання свиней в різні періоди росту;

–         мікроклімат у приміщеннях.  

Розрізняють кілька видів відгодівлі свиней:

–         м’ясна;

–         беконна;

–         до жирних кондицій.

Мясна відгодівля:

Для інтенсивної мясної відгодівлі відбирають поросят віком 3 міс. масою 25-30 кг. Тривалість відгодівлі 4-4,5 місяці. За цей період жива маса тварин збільшується на 75-90 кг.

Відгодівлю організовують у два періоди:

–         перший (підготовчий) триває від 3- до 5,5-місячного віку;

–         другий (заключний) – від 5,5- до 8 – місячного віку.

За  перший період відгодівлі підсвинки досягають живої маси 60 кг при середньодобових приростах 500 г та витратах кормів 4,2 – 4,5 к. од. на 1 кг приросту, за другий – 120-130 кг при середньодобових приростах 600-700 г і витратах кормів 5,0 – 5,5 к.од. на 1 кг приросту.

Годівля повинна бути збалансованою. Особливу увагу приділяють наявності перетравного протеїну, норма якого 115-120 г на 1 к. од. на початку та 90 – 110 г у кінці відгодівлі.

Важливого значення при відгодівлі свиней надають нормуванню за мінеральними речовинами і вітамінами.

Найпоширенішими типами годівлі є концентрований,  концентратно-силосний, концентровано-картопляний, концентровано-коренеплідний.

Беконна відгодівля:

Беконом називають молоду свинину. Беконна відгодівля – це різновид м’ясної з використанням кормів тваринного походження, молочних відходів.

Для беконної відгодівлі відбирають підсвинків живою масою 25-30 кг у 3-місячному віці білої масті (ландрас, велика біла, полтавська м’ясна, українська м’ясна).

Тварин на бекон відгодовують у два періоди:

–         1-й триває від 2,5- до 5 – 5,5-місячного віку при середньодобових приростах 450-500 г,;

–         2-й від 5-5,5- до 7,5 – 8-місячного віку при середньодобових приростах не нижче 600 г і досягненні живої маси молодняку 95-105кг.

Бекон високої якості одержують тільки при згодовуванні раціонів, збалансованих за всіма поживними речовинами, особливо за протеїном. На початку відгодівлі його кількість на 1 к. од. повинна становити 120-140, у кінці – 90-100г. При цій відгодівлі краще використовувати спеціальні комбікорми.

До кормів, що поліпшують якість бекону відносять: ячмінь, горох, жито, просо, люпин, вику, збиране молоко, зелені та соковиті корми;

Які погіршують – макуха, рибні відходи, меляса, висівки, овес, сою…

Відгодівля до жирних кондицій:

Основна її мета – за короткий строк одержати велику кількість сала, внутрішнього жиру, а також м’яса.  До жирних кондицій відгодовують дорослих вибракуваних свиней. Кнурів перед постановкою на відгодівлю каструють.

Тривалість відгодівлі до жирних кондицій 60-90 днів. За цей період жива маса свиней збільшується на 50-60%, при середньодобових приростах 800 – 1000 г і витратах кормів на 1 кг приросту 6,5 – 8,5 к. од.

Починають відгодівлю з великих даванок об’ємистих кормів: комбінованого силосу, зеленої маси трав, баштанних кормів, коренеплодів. Широко використовують відходи харчової промисловості, зернові відходи. В кінці відгодівлі кількість об’ємистих кормів зменшують, а концентрованих збільшують. Годують свиней згідно з установленими нормами.

Серед основних кормів, які використовують, – кукурудза, зернові відходи, зелені корми, картопля, коренеплоди, жом, харчові відходи та ін.

В останній місяць відгодівлі в раціон свиней вводять картоплю, ячмінь, горох, просо, які сприяють підвищенню якості м’яса та шпику.

загрузка...