Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Вступ. Організаційно-економічні основи ринкових форм господарювання

Проблеми розвитку сільськогосподарського виробництва в ринкових умовах. Основні закономірності поєднання організації виробництва, заготівель, транспортування, зберігання та поглибленої переробки сільськогосподарської продукції, використання суміжної продукції переробки для зміцнення кормової бази тваринництва.

Предмет, завдання і методи вивчення науки. Важливість і необхідність поєднання комплексу економічних, технологічних і комерційних знань для сучасного спеціаліста агропромислового комплексу.

Суть і правове забезпечення діяльності ринкових форм господарювання на основі приватної власності на землю і майно.

Організаційно-правові форми господарювання: приватних, приватно-орендних підприємств з орендними відносинами, товариств з обмеженою відповідальністю, повною та додатковою відповідальністю, командитних товариств, акціонерних товариств; сільськогосподарських виробничих кооперативів для спільного виробництва сільськогосподарської продукції; фермерських господарств. Із власними земельними ділянками й орендними відносинами тощо.

Організаційно-економічні основи формування ринкових виробничих підприємств і господарств. Паювання і визначення земельної частки (пай). Одержання сертифіката на право земельної частки, акта на право приватної власності. Положення про паювання майна. Укладання договорів оренди землі, майна (майнового паю). Визначення пайового фонду господарства.

Установчі збори. Укладання установчих договорів на створення і діяльність підприємства (кооперативу), договорів на участь у підприємстві власників земельних майнових паїв.

Зміст, складання і затвердження статуту підприємства. Загальні положення; мета і предмет діяльності; юридичний статус підприємства, майно і статутний фонд, використання землі та інших ресурсів, порядок (розподіл) прибутку; управління, організація обліку і звітності тощо.

Державна реєстрація підприємств-правонаступників.

Особисті підсобні господарства населення та правова база їх розвитку. Аграрно-промислова інтеграція.

Практичне заняття

Розрахунок пайового фонду. Визначення індивідуальних майнових паїв, визначення розміру земельної частки (паю). Нарахування орендної плати. Укладання установчих договорів. Ознайомлення із статутом підприємства (господарства).Укладання договорів із власниками земельних ділянок та майна.

загрузка...