Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Загальні поняття про анатомо – морфологічні ознаки і склад сировини та її зміни під час зберігання.

До анатомо – морфологічних ознак рослин входять:

  1. лист і його видозміни;
  2. корінь і його видозміни;
  3. стебло і його видозміни;
  4. плід і його видозміни;
  • Лист складається з чотирьох основних тканин:

Епідермісу , змінного  гирлового апарата на нижній частині листової пластинки, полісадної і губчастої тканин та судинно – провідних пучків.

Лист має властивості фотосинтезу і служить апаратом для пересування речовин в наслідок випаровування вологи.

Фотосинтез . Процес фотосинтезу відбувається в хлоропластах, де за участю енергії світла з вуглекислого газу і води здійснюється синтез вуглеводів.

Функція листа випаровування вологи – має значення в збереженні листових овочів (салат, шпинат , кріп, петрушка та інші).

Корінь та його видозміни.

Корінь виконує функції всмоктування з ґрунту речовин, опори рослин, служить місцем відкладання поживних речовин, і розміщення на голівці органів вегетативного розмноження – бруньок.

Коренеплід – це потовщений основний корінь деяких рослин, який є продуктом споживання.

Овочевими коренеплодами є: ріпа, редька, пастернак, морква, цикорій, буряк та ін.

Стебло та його видозміни.

Стебло використовується як овоч у спаржі (типове), кольрабі, хрону, картоплі – видозмінене.

За місцем розташування стебло спаржі, кольрабі – надземне, а картоплі та хрону – підземне.

Плід і його видозміни.

Всі плоди поділяються на групи за ознаками будови і походження. Відповідно до розвитку зав’язі поділяють на такі види плодів: біб (горох, квасоля ), горіх, суха кістянка (волоський горіх, мигдаль), соковита кістянка (кісточкові плоди), ягода.

Ягоди є справжні та несправжні. У групу справжніх ягід входять: смородина, виноград, клюква, помідори, баклажани та ін.

Якщо у побудові ягоди бере участь квітколоже вона називається несправжньою: полуниця, кавун, яблуко, груша, які мають різну будову.

Квітколоже  – це вкорочена розширена стеблова частина, на якій колами або спірально розташовані оцвітина (сукупність листочків), тичинки (на яких утворюється пилок), маточка (в якій відбувається запліднення і розвивається насіння).

5а. Анатомо – морфологічний склад м’яса.

М’ясо складається з м’язової (50-70%) і нервово з’єднувальної (10-12%) тканин, кісток скелета (8-37%), жиру (5-30%), у їх природному співвідношенні і залишкової кількості крові.

Співвідношенням цих тканин обумовлюються основні властивості і харчова цінність м’яса.

Перший анатомо – морфологічний компонент, який впливає на якість м’яса, це м’язова тканина (м’язові волокна).Другий – жирова тканина, яка є перетвореною волокнистою з’єднувальною тканиною з великою кількістю жирових клітин. Кісткова тканина є одним із видів з’єднувальної тканини. Кістка – основний елемент скелета хребетних тварин, що виконує в організмі роль опори, важеля руху, захисної стінки.

загрузка...