Пошук
загрузка...
Книги
Счетчик

Зв’язки з громадськістю.

Зв’язки з громадськістю ( «public relations») — це плановані, тривалі, систематичні і економічно ефективні зусилля, спрямовані на встановлення зв’язків між фірмою і громадськістю (клієнтами, постачальниками, посередниками, акціонерами, робітниками, службовцями, іншими фірмами, державою) з метою завоювання чи зміцнення довіри, створення відповідного іміджу поширенням комерційна важливих даних через засоби масової інформації або інші канали маркетингової комунікації.

У західній практиці цей засіб маркетингового впливу відомий як public relations (взаємовідносини з громадськістю) або більш вузько -publicity (відомість).  Але в будь-якому разі він спрямований на створення сприятливого уявлення громадськості про фірму чи її продукцію (послуги).

Основні особливості public relations:

– в основі формування сприятливої суспільної думки повинна полягати ідея, що фірма-виробник певної продукції випускає та продає її в інтересах громадськості, а не заради отримання прибутку.

–   public relations ставить своєю задачею не заклики до покупок, а роз’яснення призначення нових товарів, показ їх ролі і функцій в різних умовах лбдської діяльності.

– робота з public relations відрізняється систематичністю. Вона проводиться із самого початку виходу фірми з її товаром і продовжуєть протягом всього часу діяльності на ньому.

Основні методи  public relations:

1.  Встановлення і підтримка зв’язків з ЗМІ

2. Пабліситі товарів (популяризація конкретних товарів. Може містити в собі:

– друковані матеріали

– матеріали, що персоніфікують компанію: логотип, візитки, уніформа, авто з назвою компанії

– аудіовізуальні матеріали

– web-сторінку )

3. Громадські зіходи

4. Лобізм

5. Відносини з інвесторами

6. Рекомендації та консультації

Пропаганда зараз є одним із найважливіших елементів маркетингової комунікації. Особливо вона важлива у сфері послуг. Саме в цій царині та головна особливість пропаганди, яка полягає у надходженні інформації від незалежного, а тому об’єктивного джерела, робить пропаганду найдійовішою з погляду досягнення мети маркетингової комунікації. Адже засоби масової інформації розміщують пропагандистські матеріали у часі та просторі (а також за їхнім змістом), виходячи із власних інтересів (звичайно, якщо такі засоби незалежні від джерела інформації). Контроль з боку фірми за змістом публікацій, графіком і способом їх подачі тут мінімальний. Саме це і створює навколо них ореол об’єктивності, збільшує міру довіри до них.  Широко використовуються також різноманітні громадські заходи спонсорського характеру. Наприклад, аби набути популярності, фірми беруть участь у підтримці якихось спеціальних проектів чи програм (спонсорська підтримка кампаній по боротьбі з голодом, хворобами, благодійні заходи для захисту природи, рідкісних видів тварин тощо). Крім цього, для пропагування своєї діяльності фірми беруть участь у спеціальних заходах, наприклад, спортивних змаганнях, фестивалях, виступах майстрів мистецтв, виставках. Фірми мають змогу продемонструвати тут зразки своєї продукції, фірменний знак, розмістити інформаційні стенди.

Послідовний розвиток пропагандистських зусиль спричинився до появи такого поняття, як корпоративна ідентичність. Атрибутами корпоративної ідентичності є однотипні меблі, фасади будинків, стоянки автомобілів у всіх агентствах чи представництвах фірми, зовнішній вигляд чи марка її автомобілів, одяг працівників, візитки, календарі, блокноти, поштові конверти та ін.

загрузка...